Forum ELGIT Strona Główna ELGIT
http://www.elgit.fora.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

A to mój nowy projekt Hell & Sin czyli lustrzani bracia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ELGIT Strona Główna -> DIY - czyli "zrób to sam"
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jabol
61 - 70 postów



Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 64
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 18:14, 06 Lis 2006    Temat postu:

Nie rozumie, dla czego się tak denerwujesz i mi ciągle ubliżasz, naprawdę bardzo ładnie to zrobiłeś, jestem pełen podziwu i zachwytu, należy się piątka z plusem.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
painlust
91 - 100 postów



Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 107
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 8:42, 16 Gru 2006    Temat postu:

Lekko przebudowałem barciszka Hell. Pozbyłem się symetryzatora końcówki bo taki symetryzator nic nie dawał. Zrezygnowałem też z symetryzowania preampu do wysokiego potencjału. Okazało się, że symetryzowanie do masy jest bardziej stabilne (w przypadku tego egzemplarza) niż do wysokiego potencjału. Jutro najwcześniej zamieszcze poprawiony schemat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
painlust
91 - 100 postów



Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 107
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 19:39, 18 Gru 2006    Temat postu:

a to aktualny schemat wzmacniacza hell. zresztą Sin bedzie miał bardzo podobny:

[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
afroman
0 -10 postów



Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 20:35, 03 Sty 2007    Temat postu:

przepraszam za wcięcie się w temat, ale mam pytanko do starych wyjadaczy Wink

po pierwsze: czy w[link widoczny dla zalogowanych] są jakieś drastyczne błędy?
a po drugie: czy jeżeli kanał czysty i pierwsze dwa stopnie przesterowanego zasilam napięciem 'C' to masę obu kanałów mogę połączyć i poprowadzić do minusa elektrolitu C4? jak wogóle wygląda to z masą? bo na stronie toma troszke czytałem, ale dalej nie wiem (może przeoczyłem) czy masę poszczególnych stopni prowadzi się do ujemnego bieguna elektrolitu z którego plusa są one zasilane. czy dobrze myślę? jeżeli nie to proszę o poprawienie mnie.

pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
painlust
91 - 100 postów



Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 107
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 21:16, 03 Sty 2007    Temat postu:

afroman napisał:
przepraszam za wcięcie się w temat, ale mam pytanko do starych wyjadaczy Wink

po pierwsze: czy w[link widoczny dla zalogowanych] są jakieś drastyczne błędy?
a po drugie: czy jeżeli kanał czysty i pierwsze dwa stopnie przesterowanego zasilam napięciem 'C' to masę obu kanałów mogę połączyć i poprowadzić do minusa elektrolitu C4? jak wogóle wygląda to z masą? bo na stronie toma troszke czytałem, ale dalej nie wiem (może przeoczyłem) czy masę poszczególnych stopni prowadzi się do ujemnego bieguna elektrolitu z którego plusa są one zasilane. czy dobrze myślę? jeżeli nie to proszę o poprawienie mnie.

pozdrawiam!


są i to kilka. Praktycznie w każdym segmencie tego wzmacniacza. Nawet wziołem się za poprawianie tego schematu, ale jest tak bezsensownie zrobiony że musiałbym go od nowa narysowac. Przełączanie kanałów - beznadziejnie zrobione... wspólny korektor się tu nie sprawdzi w dodatku w ten sposób włączany. końcówka z dupy... myslisz, że wystarczy zamienić opis lampy z EL34 na 84 żeby to działało?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
afroman
0 -10 postów



Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 22:16, 03 Sty 2007    Temat postu:

painlust napisał:

są i to kilka. Praktycznie w każdym segmencie tego wzmacniacza. Nawet wziołem się za poprawianie tego schematu, ale jest tak bezsensownie zrobiony że musiałbym go od nowa narysowac. Przełączanie kanałów - beznadziejnie zrobione... wspólny korektor się tu nie sprawdzi w dodatku w ten sposób włączany. końcówka z dupy... myslisz, że wystarczy zamienić opis lampy z EL34 na 84 żeby to działało?


[link widoczny dla zalogowanych]

poprawiłem na tyle ile potrafiłem (majtnąłem się przy sklecaniu).
-kanały
tak może być przełączanie kanałów?
-korektor
czy ze względu na wtórnik katodowy nie zadziała?
-końcówka
nie, nie myślę, że zadziała tylko ze zmianą nazwy lampy - jedynym błędem jakiego się doszukałem był zbyt duży rezystor katodowy.
-błędy
jeżeli zauważyłeś jakieś błędy - wytknij mi je, a nie pisz, że niema sensu tego poprawiać. overdrive ma poprawiony błąd (soldano atomic) a fendera nie sposób zbabrać.

ps. z łaski swojej nie używaj wulgarnych słów - dbajmy o kulturę wypowiedzi na forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
painlust
91 - 100 postów



Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 107
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 22:27, 03 Sty 2007    Temat postu:

nadal są błędy. najpowazniejszym jest ten nieszczęsny korektor. zobacz co ty tak naprawdę przełaczasz tym przełacznikiem. Jeśli myslisz, ze tylko sygnał audio to rozczaruje cię: przede wszystkim strzelasz tam anodowym!!!! a tego się nie robi!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
afroman
0 -10 postów



Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 22:33, 03 Sty 2007    Temat postu:

no racja, o tym nie pomyślałem - jest jakaś możliwość pozbycia się tego czy trzeba w tym układzie zrezygnować z cleanu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
painlust
91 - 100 postów



Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 107
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 22:42, 03 Sty 2007    Temat postu:

afroman napisał:
no racja, o tym nie pomyślałem - jest jakaś możliwość pozbycia się tego czy trzeba w tym układzie zrezygnować z cleanu?


nie musisz rezygnować z cleanu. Strasznie niefortunnie wybrałes podział kanłów - przed korektorem. Nie ma jak tego ugryść. Prędzej bym zrezygnował z korektora dla czystego, albo wprowadził jakiś regulator Tone.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
painlust
91 - 100 postów



Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 107
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 22:47, 03 Sty 2007    Temat postu:

to jest wszystko co z tego schematu wycisnąłem:

[link widoczny dla zalogowanych]

chociaż nawet w tym jest błąd w symetryzatorze (niezauważyłem). W tej postaci niby co ma symetryzowac?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
painlust
91 - 100 postów



Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 107
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 11:14, 04 Sty 2007    Temat postu:

Na upartego można zrobić też tak:

[link widoczny dla zalogowanych]

Porawiłem widoczne błedy w prostownikach i symetryzatorze. Musisz też wiedzieć, że korektor ten jest przeznaczony do współpracy z wtórnikiem katodowym, a nie ze stopniem. Może się okazać, że nie współpracuje za dobrze z kanałem czystym. Zwiększyłem rezystor w korektorze. Korektory do współpracy ze stopniem mają ten rezystor z przedziału 82k-100k zaś z wtórnikiem 33k-47k. Proponuję go zwiększyć do chodźby z przedziału 47k-75k, ale to może się okazać, że nie poprawnie współpracuje z oboma kanałami. Trzeba sprawdzić eksperymentalnie. Według mnie za mało jest filtrów w zasilaczu. U mnie w takim wzmacniaczu byłoby ich 5 lub 6 a tu jest 4.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
afroman
0 -10 postów



Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 16:34, 04 Sty 2007    Temat postu:

cóż, chyba będę zmuszony nie budować cleanu. myślałem, że taka regulacja tomów da radę i przy układzie fendera, ale nie wziąłem pod uwagę braku wtórnika katodowego Confused poprzestanę na samym przesterze.
mimo wszystko bardzo dziękuję za informacje i poprawienie mojego niefortunnego schematu.

pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
painlust
91 - 100 postów



Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 107
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 17:23, 04 Sty 2007    Temat postu:

afroman napisał:
cóż, chyba będę zmuszony nie budować cleanu. myślałem, że taka regulacja tomów da radę i przy układzie fendera, ale nie wziąłem pod uwagę braku wtórnika katodowego Confused poprzestanę na samym przesterze.
mimo wszystko bardzo dziękuję za informacje i poprawienie mojego niefortunnego schematu.

pzdr.


Jakie Ra zapewnia twój transformator głosnikowy, a jakie napięcie na pierwszym kondensatorze filtra zapewnia trafo zasilające?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
afroman
0 -10 postów



Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 17:34, 04 Sty 2007    Temat postu:

głośnikowca mam TG5-53 - czyli Ra to chyba 5kOhm.

co do trafa sieciowego to na plusie pierwszego elektrolitu jest napięcie ok. 270V (anodowe dla EL84 [6P14P-EW] wynosiło 260-264V).[/u]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
painlust
91 - 100 postów



Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 107
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 21:20, 04 Sty 2007    Temat postu:

afroman napisał:
głośnikowca mam TG5-53 - czyli Ra to chyba 5kOhm.

co do trafa sieciowego to na plusie pierwszego elektrolitu jest napięcie ok. 270V (anodowe dla EL84 [6P14P-EW] wynosiło 260-264V).[/u]



Ra będzie wynosiło 5k ale dla głośnika 4 Ohm. Dla głośnika 8 Ohm dwa razy więcej czyli 10k. Wtedy najlepiej Rk dać 220R. Oczywiście moc bedzie mniejsza niż 5W bo bedzie niedopasowanie 30% - lampa spodziewa się Ra=7k. No chyba że naprawdę będziesz miał głośnik 4-omowy to wtedy Rk daj 130 góra 150R a osiągniesz 5W mocy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ELGIT Strona Główna -> DIY - czyli "zrób to sam" Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin